Персональний сайт Усатенка Ігоря Андрійовича
вчителя історії
Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2
Усатенко Ігор Андрійович
Педагогічний епіграф
Ви говорите:
- Діти нас стомлюють.
Ви маєте рацію.
Ви пояснюєте:
- Треба опускатися до їх понять.
Опускатися, нахилятися, згинатися, стискатися
Помиляєтеся.
Не від цього ми втомлюємося. А від того, що треба підніматися до їхніх почуттів.
Підніматися, ставати навшпиньки, тягнутися.
Щоб не образити.
Януш Корчак
Девіз по життю
Доля – це не діло випадку, а результат вибору; долю не очікують, її створюють…
Вільям Брайан Дженінгс
Мій особистісний та педагогічний портрет
Дехто ще змалечку знає ким він має стати в дорослому житті. Дехто, раз і назавжди обравши собі фах, в якому хоче досягти успіху, наполегливо працює над досягненням результату. У моєму випадку все було навпаки: сама професія вчителя обрала мене.
Будучи молодою людиною, яка виховувалася за умов реалій незалежної України та в усіх ситуаціях намагалася залишатися реалістом, я не увібрав у себе багато сентенцій минулого, якими часто послуговуються мої колеги. Можливо тому, до деяких пишномовних виразів щодо «покликання вчителя», «горіння на роботі» і т.д. я відношуся досить скептично.
На мій погляд, немає нічого страшного, якщо для людини робота вчителя є не покликанням, а ремеслом. Адже освітні послуги у нашому наскрізь капіталістичному світі також є товаром, і як будь-який товар вона має бути якісною, а не просто оповитою благими намірами. Погодьтеся, навіть найприємнішому та найгуманнішому вчителю після численних хиб буде дуже важко залатати діри у своєму авторитеті. Тому як на мене, вчитель обов’язково має бути фахівцем своєї справи, чесно та відповідально ставитися до своїх обов’язків.
По-друге, так зване «горіння учителя на роботі», у ліпшому випадку може на нетривалий час зігрівати лише самого педагога. В більшості випадків така надмірна завзятість на фоні перманентної стресової роботи (а робота учителя, безумовно, є саме такою) призводить до раннього професійного вигоряння, появи психологічних комплексів (наприклад, відчуття недооціненості), браку мотивації у подальшій праці та погіршенню стану здоров’я. Учитель має бути прикладом не самопожертви, а високого рівня самоорганізації. Тому друга обов’язкова для учителя якість – це самоорганізація або самодисципліна. Так, вона не з’являється одразу, проте її можна виробити або ж виховати у собі.
Третій пункт, без якого у школі можна пропрацювати ціле життя, але без якого точно не завоювати дитячих сердець - це моральність. Розумію, що дане поняття може сприйматися по-різному. Однак, як на мене - це той внутрішній стрижень, який змушує тебе завжди триматися з честю та ніколи не йти на компроміс із власною совістю. Колись, коли я лише починав роботу в школі, я мав розмову зі своїми колегами. Ключовим зауваженням з їхнього боку, було те, що майже всі учні люблять молодих вчителів. І лише одна вчителька зауважила, що скоріше, учні поважають справедливих. Її слова запам’яталися мені назавжди.
Ще одна - четверта риса, без якої просто не обійтися сучасному вчителю – це бажання йти вперед та удосконалюватися. У час глобалізації та засилля інформаційних технологій, епоху, коли люди знаходяться на відстані двох кліків від скарбниці знань усього світу, ні в якому разі не можна зупинятися у своєму розвитку. Жадоба до нових знань та звершень, спроможність розширяти горизонти та збагачуватися новими поглядами, вміння навчати, навчаючись самому – це те, що притягує учнів до вчителя.
Я не хочу бути кращим вчителем країни і не ставлю собі за мету зібрати усі «лаври та почесті». Проте я дуже хотів би, аби Господь і надалі дарував мені снаги торувати той шлях, який я для себе обрав, а знання та життєві поради, якими я завжди щедро ділився зі своїми учнями, зрештою, знадобилися їм для того, аби зробити нашу державу та свої долі нехай трошечки, але щасливішими та успішнішими.
Відкриті уроки
Позакласні заходи
НАЙБЛИЖЧІ ПОДІЇ
Наукові проекти
ОСТАННІ НОВИНИ
Київ
Будь-яке відрядження набуває нового сенсу, якщо поруч рідні люди)
Трансформація історичної пам`яті
22 - 23 лютого 2018 року у стінах Донецького національного університету імені Василя Стуса відбувалася Міжнародна науково-практична конференція "Трансформації історичної пам'яті". До конференції долучилося багато провідних науковців з різних куточків України, а також Республіки Польща, Молдови, Білорусі. Цікаві доповіді, гострі дискусії, обмін думками та презентація наукових видань проемонстрували надзвичайну затребуваність даної теми у соціально-гуманітарному житті країни. Щира дяка організаторам конференції за запрошення та теплий прийом.
1-а сесія Програми Liberal Arts для вчителів
З користю проведений час та нові знайомства з творчими педагогами усієї України!
#ArtesLiberales
Печерська РДА, м. Київ
30.09.2017 - 01.10.2017
З Днем вчителя!
Вперше за останні роки День вчителя для мене пройде без невіддільної його частини - моїх учнів. Мушу зізнатися, що звикнутися з думкою про те, що ти уже не вчитель та класний керівник виявилося набагато важче, ніж я думав...
Я завжди наголошував на тому, що вчительство - це, передусім, хоча й дуже творче, втім, ремесло по наданню якісних освітніх послуг, в якому вчитель має постійно вдосконалюватися. Проте зараз я все ж змінив свою думку. Бути вчителем - це покликання (як би високопарно і по-проповідницьки це не звучало).Покликання це полягає не лише у тому, щоб навчати та виховувати, але й у тому, щоб розуміти, пробачати та простягати свою дорослу руку на зустріч боязкій дитячій руці.
Саме тому, маю міцну віру в те, що цієї розкоші справжніх людських взаємин ніколи не замінить жодна машина чи технологія (справедливо казав колись письменник-фантаст Артур Кларк з "Того вчителя, якого можна замінити машиною, треба замінити!").
Тому, любі мої учні, цінуйте миті, що ви проводите у школі, а також людей, які дбають про те, аби вони для вас були корисним. А ще успіхів вам на сьогоднішній виставі, я просто впевнений у тому, що у вас все пройде на найвищому рівні! Вірю у вас і дуже шкодую за те, що не зможу особисто вкотре похвалити вашу креативність та артистизм! А вам, шановні мої колеги, від щирого серця бажаю побільше натхнення, витримки та винагороди з боку держави за вашу наполегливу працю! Поважаю вас усіх і ціную той професійний та життєвий досвід, який ви мені передали!
Прощавай, школо...
Тепер моїм новим місцем роботи є КВНЗ "Вінницька академія непервної освіти"
Мала Батьківщина
У жодному місці на світі не вдасться відчути зв’язок із своїми предками більш тонко, аніж на татовій та маминій бАтьківщинах. Тим більш, якщо ще існує нагода розпитати старих та близьких про життєві перипетії людей твого роду. Саме такі родинні історії та свідчення очевидців і витинають розмаїте полотно справжнього (не завжди офіціозного) минулого нашого народу та демонструють нам наскільки міцно ми насправді вмонтовані своїм родинним корінням у цю землю.
Пограничне місто Перемишль
У жодному з центральноєвропейських міст, у яких мені доводилося бувати раніше, я не зустрічав такого відчутного українського фльору. Служба Божа українською в церкві Страсної Богородиці на Засянні, могутня греко-католицька катедра, що здіймається своїми елегантними бароковими вежами над Ринковою площею, Український "Народний дім" з польскомовним постером про злочинну операцію "Вісла" у вікні. А ще численні пам’ятки та меморіальні дошки кирилицею…
Проте, без сумніву, головним надбанням української громади міста є його люди. Сивочолі жінки, які моляться у своїх церквах про мир для України, вчителі та учні старої школи імені Шашкевича, артисти народних хорів та ансамблів. У цих людей можна повчитися тому, як правильно, без зайвого пафосу та снобізму плекати батьківську спадщину, не зрікатися її за жодних обставин.
Водночас, Перемишль, попри свою пограничну долю (місто лише за минуле століття тричі опинялося у складі України), запам’ятається мені все ж таким, де польский компонент був і є домінуючим. Підтвердженням цьому є його демографія, архітектура та сама історія. Тому, будь-які розпачливі коментарі щодо втрачених Перемишля, Холма та Ярослава, які як гриби після дощу почали з’являтися після скандалу зі світлинами нового польського паспорту, методологічно відсилають нас до безвихідних розмов про «русский Юго-Восток Украины», «polski Lwów» тощо. Складається враження, ніби національному самолюбству деяких людей Галичини та Наддніпрянщини було куди приємніше від усвідомлення того факту, що українців у сусідній країні сприймають не як діаспору, а як іреденту.
P.S.: Цей пост у жодному разі не є реверансом у бік поляків, а виключно спробою провести етичний вододіл між різними візіями «побутової» етнополітики. Це спроба сказати, що країна, яка не охоплює усі етнічні території своєї титульної нації – це абсолютно нормальна країна, а бажання приєднувати території та переглядати кордони – це експансіонізм.
Звісно ж, політика історичної пам’яті сучасної Польської держави, а особливо її еліт, містить багато дражливих для нас моментів. Зокрема, у Перемишлі вони зосереджені у експозиційній залі Другої світової у місцевому краєзнавчому музеї. Інформаційні стенди там покликані наглядно продемонструвати, що місцеві українці – це зрадники та колаборанти нацистів без жодних додаткових застережень. Але це вже зовсім інше питання – питання польського історичного метанаративу…
Білий лебідь Польщі
"Білий лебідь Польщі". Саме так місцеві називають вишуканий Замок Красицьких та Сапєг у Красічині. Ось і ми захопилися його ренесансною вродою та незабутньою атмосферою умиротворення ;-)
Разочаровали...
"Вы меня не предали, разочаровали..." співав у своїй пісні про події дев`ятирічної давнини у Грузії мудрий дідусь Вахтанг. Минуло декілька років і "абхазько-осетинський" сценарій було зреалізовано у нашій країні. Знаю, що прощення цьому злочину не буде, ні від гордих грузинів, ні від українців.
Томас Венцлова, Леонідас Донскіс. Передчуття і пророцтва Східної Європи
Дякую "Критиці" за друк такої довгоочікуваної рецензії на "Передчуття і пророцтва Східної Європи" Томаса Венцлови та Леонідаса Донскіса. Якщо "Винайдення Східної Європи" Ларрі Вульфа є засадничою працею, яка допомагає зрозуміти генезу витоврення міфу Східної Європи, то книга, яку я раджу до прочитання, має на меті простежити за траєкторією руху даного регіону. Тим складніше, однак, і тим цікавіше, що вона пролягає між Західною Європою, яка нині гарячково шукає власну ідентичність та забронзовілою путінською Росією, котра сліпо наближається до свого колапсу.
За враженнями до Словаччини
Чудові вихідні у східнословацькому місті Кошиці.
Doctor of Philosophy
Я захистився! Нарешті!
Finally! I have passed my Ph.D defense!
Янголи і демони «Сонячних днів» Антанаса Шкєми
Моя рецензія на книгу "Сонячні дні" литовського емігрантського письменника Антанаса Шкєми, яка була нещодавно презентована на Книжковому Арсеналі видавництвом "Брайт Стар Паблішинг".
Передостаннє свято останнього дзвоника
Ось і цьогоріч пролунав останній дзвінок. Уже наступного року мої учні будуть покидати останню в їхньому житті шкільну лінійку з абсолютно іншим настроєм. А поки сarpe diem, насолоджуйтеся вашим останніми шкільними мега-канікулами!
Міський конкурс "Людина року-2016"
17 березня 2017 року під час проведення звіту міського голови Валерія Коломєйцева перед територіальною громадою було відзначено лауреатів та переможців міського конкурсу "Людина року". Мене було названо працівником року у сфері освіти.
Дякую дітям за чудовий концерт!
Місяць приготувань і ось святковий концерт на 8 Березня уже позаду! Дякую дітям за чудові виступи, розкішну гру та імпровізацію! Вкотре підтвердили, що ви справжні артисти!
Вітаю з відмінним результатом!
Вітаю ученицю 10-А класу Антоніну Яроменко з зайнятим ІІ місцем на обласній олімпіаді з історії!
Ізмаїльські старожитності
Край України, місто-порт, колишній обласний центр...Це все про Ізмаїл - місто, що стоїть на Дунаї та знаходиться на Півдні України. Славетний Ізмаїл запам`ятався як місто гостинних та приємних людей)
Шоколад
Напередодні Нового року мій 10-А клас провів цікавий вечір у кавярні "Фредерік". За теплою склянкою гарячого шоколаду ми подивилися "Шоколад" та пограли в Мафію :-)
День пам`яті жертв Голодомору
Відомий дослідник Голодомору - Джеймс Мейс, ще у 2002 році писав: «…є північний сусід, котрий привласнив усі надбання колишнього Радянського Союзу і відмовляється від усіх злочинів, скоєних цим Союзом. І цей сусід постійно висуває територіальні і культурні претензії до незалежної України. Тиск здійснюється поки що на інформаційному фронті, але Україну напевно чекають серйозні випробування». Чи міг хто подумати наскільки правим він виявиться?
Невизначеність білоруського історичного гранд-наративу
Вчора дивився стрім з-під Палацу республіки в Мінську. Нечисленна група білоруських патріотів намагалася показати своє невдоволення візитом одіозного кремлівського пропагандиста Соловйова. У цей час, дещо більша за чисельністю група людей, навпаки, радісно вітала "журналіста" та зізнавалася йому у своїй великій повазі.
Позавчора увімкнув на ютубі програму РосТб, де крім стандартного лінчування всього українського, добряче дісталося ще й сябрам-білорусам. Лейтмотивом передачі було запитання "Що ми (росіяни) маємо робити, щоб Майдан не перетворився на Плошчу?". Попри одинокі заперечення білоруської історикині, екзальтовані гості студії зрештою зійшлися на думці, що появу нового білоруського історичного наративу, як і нової незакомплексованої радянськістю дидактики в РБ не можна допустити, оскільки це є першим кроком до повстань та революцій. Куди краще давати дітям підручники, де факти про злочини НКВС подаються в якості однієї з гіпотетичних версій - може так, а може ні...
Польща, яку не впізнати
" Польська демократія за останній рік дещо постраждала, але це все ще зіпсована демократія, а не покращений авторитаризм "
Цікавий аналіз ситуації у зовнішній та внутрішній політиках сусідньої держави, яка склалася після року правління партії "Права і справедливості"
Похід до Філармонії
По дорозі на концерт обласної філармонії, присвяченого історії рок-музики!
ДЕСЯТЬ АРГУМЕНТІВ АСЛУНДА ПРО УКРАЇНУ, ЯКІ СПОЛОШИЛИ ІНТЕРНЕТ
Провідний економіст країн СНД і засновник Київської школи економіки Андрес Аслунд презентував в Києві книгу “Україна: що пішло не так і як це виправити”. Під час свого виступу шведський експерт на пальцях пояснив, як зробити українські реформи успішними.
Відзначення Дня гідності та свободи
Відкритий виховний захід, присвячений Дню гідності та свободи на площі Фонтанів
Базарська трагедія
Сьогодні в Україні ми всі говоримо про третю річницю початку майданських подій. Саме ті події уособлюють для більшості з нас незламність людської гідності та прагнення до свободи. Але, крім цієї дати, сьогодні маємо пригадати про ще одну сумну подію, ще один символ національної честі. Саме сьогодні 95-ті роковини кривавої більшовицької розправи над повстанцями армії УНР поблизу Базару.
Пропоную вашій увазі статтю колишнього політв`язня, дисидента - Василя Овсієнка, яку автор присвятив висвітленню цих трагічних подій.
"Імітаційні ігри" державних режимів за думкою Івана Кристева
Пропоную до вашої уваги публічну лекцію та декілька статей провідного болгарського інтелектуала Івана Йотова Кристева. Відомий політичний аналітик, експерт в області міжнародних відносин, дослідник посткомуністичної ситуації в країнах Східної Європи та в Росії.
http://gefter.ru/archive/author/krastev
http://www.iwm.at/the-institute/permanent-fellows/ivan-krastev-2/
Обращение к мировой общественности учасников ІІ Крымского форума
Обращение к мировой общественности ІІ Крымского форума бывших политических узников коммунистических режимов, представителей национально-освободительных движений и правозащитников (Украина, г. Львов, 11 ноября 2016 года)
P.S.: Приятно ощущать, что и мы внесли в это великое дело свою лепту.
Наша зустріч з Адамом Міхніком
Наше фото на пам`ять з головним редактором "Gazeta Wyborcza", відомим польським дисидентом та майстерним публіцистом - Адамом Міхніком.
#тоняпоттерзалаштунки
Бувають моменти в житті, коли люди, про яких ти уже маєш хорошу думку, умудряються розкрити свої таланти, які до цього часу були ними ретельно приховані від світу. Подібна метаморфоза трапилася з "артистами" з мого 10-А класу. Коротше, що я буду довго писати - мої учні - це моя гордість!
Львівські архітектори: Ладижину потрібен поштовх у питанні формування міської культури
Минулими вихідними до Ладижина приїздила група архітекторів зі Львова, Тернополя, Хмельницького та Рівного, які протягом двох днів разом з місцевими активістами працювали над пошуком нових та вдосконаленням уже існуючих громадських просторів у місті.
"Дім дивних дітей" у 3 D
Наш відгук на сторінцікінотеатру: "Учні другої школи висловлюють велику вдячність адміністрації Кінотеатр LUMIERE за чудову нагоду проглянути стрічку Тіма Бертона "Дім дивних дітей". Фільм супер, рекомендуємо!"
#Дімдивнихдітей #Другашколавкіно
Репортаж на Lada.Fm
У період із 26 по 29 вересня відбувся навчальний візит до Польщі та Чехії ладижинців у складі робочої групи по впровадженню у місті європейського проекту «Community involvement in Urban Spatial Planning» (CIUSP). Пропоную вашій увазі коментар щодо своїх вражень від поїздки.
Katowice
Катовіце 2016
Середньовічний шарм Праги vs. Індустріальна романтика Острави
Через два роки після відвідин Чехії та її столиці-красуні Праги, пощастило знову відвідати цю прекрасну країну. Цього разу пунктом призначення була моравська промилова перлина - Острава. Там я та інші учасники європейського проекту з облаштування публічних просторів оглядали ревіталізований металургійний комбінат в районі Вітковіце. Після того, як на гігантському підприємстві затихло гудіння машин і його покинули останні робітники, у 2002 році завод було законсервовано та перетворено на музей. З тих пір, промисловий комплекс з колосальними доменними печами, який протягом 170 років вірою і правдою служив для виробництва заліза, перетворився на четвертий за відвідуваністю об`єкт серед туристів у Чеській республіці. На величезних площах музею можна довідатися про усі тонкощі складного виробничого процесу, функції окремих конструкцій і, головне, отримати незабутні враження від підйому на вежу Усейна Болта.
Крім дослідження індустріального серця, не залишилося осторонь і середмістя Острави. Хитросплетіння вуличок, вкритий бруком пішохідний історичний центр та миловидні будиночки - дуже сильно контрастують з нашими похмурими індустріальними полісами.
Ще одна пікантна подробиця - це культивований в чеських ЗМІ міф про неприязнь між жителями Острави і Праги. Інтернет та місцеві твердять, що ще донедавна міста буквально змагалися за звання «найкращого» міста. Зіткнення футбольних хуліганів "Баніка" та "Спарти", суперечки за звання музичної та фестивальної столиці, суперництво двох локальних «патріотизмів» і вірності своїм містам. Навіть мова жителів Острави помітно відрізняється від діалекту пражан. Подейкують, що ще не так давно остравчани не сприймали пражан за їхню зарозумілість, тоді коли останні називали Остраву "брудним промисловим містом". Звісно, споконвічне суперництво двох міст сьогодні втратило гостроту, тим більше, що Острава з міста-завода перетворюється на цікаве туристичне місто з власною неповторною атмосферою.
Ken Robinson: Do schools kill creativity?
Modern educational systems has many common features. One of them it is a strict hierarchy of the school subjects. At the top are mathematics and languages, then the humanities, and at the bottom are the arts. We could see the same situation in all over the world. The main reason of such unfair division is rooted within the ХІХ century with its industrial needs. Till that time the subjects are drawn up on the basis of their usefulness for manufacturing.
Here is a capital speech of an English educator Ken Robinson about this problem and about much else. Brilliant thoughts. Nontrivial sense of humor.Enjoy it!
Ungvár / Ужгород
Mi a dicsőség?... tündöklő szivárvány,
A napnak könnyekben megtört sugára.
Petőfi
Що слава наша? Райдуга мінлива.
В сльозах відбите сонячне проміння.
Петефі
На Мцхету падает звезда
В зв`язку з черговими роковинами російсько -грузинської війни пропоную до вашої уваги дві документальні стрічки "Уроки російської" та "Серпнева війна". Перша кінокартина була знята пітерськими документалістами. Вона розповідає про генезис конфлікту та акцентує увагу на людських долях, які даний конфлікт змінив раз і назавжди. Другий фільм присвячений політичному закуліссю, яке й уможливило сутичку. Однак, спільне між двома стрічками полягає в тому, що обидва фільми мали на меті донести прості думки про те, що весь світ був віроломно обманутий російською пропагандою, а найубивчішою зброєю є людська байдужість.
Посилання: https://www.youtube.com/watch?v=fBlT9ZjlSXw
https://www.youtube.com/watch?v=TGep5PXqtmM
Поряд з прекрасними людьми
Вручення сертифікату про закінчення Шостої Літньої Школи "Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького" в стінах Філософсько-Богословського факультету УКУ д-ром Ярославом Котом та віце-ректором університету Мирославом Мариновичем.
Фантастична літня школа залишиться назавжди в нашій пам`яті!
Тиждень неймовірних людей, щирих посмішок та прекрасних сердець! Коли не відчуваєш кимось видуманих границь. Митрополит Андрей Шептицький дійсно об'єднує! Пам'ятайте, що ненависть нищить. Її не можна виправдати нічим! Відкрийте серце! Спасибі всім хто був поруч!
Войтюк Оксана ©
«Щоб відкрити «Криївку» ми позакладали квартири» — львівський бізнесмен
Цікаве і багато в чому корисне відео бесіди зі засновником культового львівського концептуального закладу "Криївка". Головний лейтмотив - культурне середовище здатне структурувати бізнес, а грамотний бізнес - удосконалювати культурну ауру міста. Дивимось...
«Університет імені Стуса повернеться тільки в український Донбас»
Велике інтерв`ю ректора Донецького національного університету - Романа Гринюка про орієнтир великого імені та перспективи вишу.
Нехай у всіх нас буде як найменше неприємностей
Прекрасна книга Я.Грицака, від видавництва Грані - Т, яка разом з творами Е.Сьорана та Л.Колаковського нещодавно поповнила мою бібліотеку. Усі сюжети взято з українського минулого, але усі вони розглядаються під іншим нетривіальним кутом зору. Червоною ниткою через книжку проходить контекст модернізації - великої трансформації, що почалася п’ять сторіч тому, а закінчилася щойно з падінням комунізму. Головна теза роботи взагалі й кожного есею зокрема: постання України, її історичний розвиток, а головне – її сучасні проблеми.
Платон мені друг: 11 видатних філософів сучасності, яких соромно не знати
Список мислителів, складений часописом INSIDER, які нині живуть та творчість яких є настільки значимою, що їх насправді потрібно знати та вивчати!
Їдемо на Літню школу!
Юхху! З 26-го червня у Львові розпочинається робота VI Літньої школи "Соціально-політична думка митрополита Андрея Шептицького". Маю приємність сповістити, що пройшов конкурсний відбір і тепер протягом тижня слухатиму лекції, подорожуватиму та зростатиму духовно разом з цікавими людьми з усієї України!
"Основная проблема образования в СНГ – это то, что многие до сих пор считают, что советское образование было хорошим" - Каха Бендукидзе.
Інтерв`ю грузинського реформатора, бізнесмена і мецената Каха Бендукідзе про задачі середньої освіти, ідеальну модель університету, МВА, дипломоманію та майбутнє вишів.
Moldova frumoasă
Завжди приємно подорожувати з близькими та рідними, допомагати їм наповнюватись хорошими та свіжими враженнями. Моя остання поїздка - це один з таких дивовижних випадків. Радію з того, що вдалося прогулятися з мамою вулицями міста, яке вона так любила в молоді роки. А ще тішуся від того, що у мене є справжній друг, який допоможе та виручить, навіть якщо справи стосується "педагогіки"))
Приїхали
Ось і закінчилася наша поїздка до Львову та замків Львівщини...По собі вона залишила незабутні враження в усіх та безцінні спогади про захоплені дитячі очі у мене)) о_О
Інтелектуальна ситуація сучасного вчителя з історії
Нарешті світ побачило моє есе на тему: "Інтелектуальна ситуація сучасного учителя з історії". Тішуся, що стаття була опублікована у незалежному культурологічному часописі "Ї" (м.Львів), який належить до європейської мережі культурологічних журналів Eurozine. Серед авторів часопису були свого часу відомі світові інтелектуали Самуель Гантінгтон, Збігнєв Казімеж Бжезинський, Жак Дерріда, Жан Бодрійяр.
Новий цікавий ресурс!
Електронний варіант минулорічного бестселлера "Війна та міф" та ще дуже багато корисної інформації розміщені на цікавому інтернет-ресурсі "Українська друга світова війна. 1939-1945". Сайт, доступний за посиланням: http://war2.lemon.ua
Україна обов`язково вистоїть
Вітаю усіх з Днем пам’яті та примирення, а також з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Дякуємо ветеранам Другої світової за право жити та вільно думати, яке вони ціною власних життів вибороли у кривавій борні жахливої війни.Низький уклін воїнам АТО, які захищають наш народ зараз. Україна обов`язково вистоїть!Слава Україні!
Доповнений переклад російськомовної статті
Доповнений переклад російськомовної статті побачив світ у збірнику матеріалів науково-практичної конференції "Актуальні проблеми гуманітарних та природничих наук", яка пройшла 8-9 квітня 2016 року в Ужгороді. У фокус потрапила проблема теоретичного осмислення світосистемного аналізу І.Валлерстайна на постсрадянському просторі. Ознайомитися з текстом статті можна за допомогою наступного посилання:
http://molodyvcheny.in.ua/files/conf/ist/08april2016/70.pdf
Нобелівська промова Світлани Алєксієвіч
Нещодавно отримав в подарунок книгу білоруської російськомовної письменниці Світлани Алєксієвіч "Час second-hand". На початку книги вміщено Нобелівську промову письменниці.Сильно...
Вітаю з Великоднем!
Усіх вітаю зі світлим святом Христового Воскресіння! Бажаю усім, Господньої благодаті, любові, щастя та добра!
Приємний подарунок
Ось і закінчився багатомісячний марафон конкурсу "Вчитель року - 2016"...Стародавній Чернігів, який приймав цього року конкурсантів у номінації "Історія" виявився щасливішим для інших. Але, як не дивно, розчарування немає. Натомість є нові цікаві знайомства, колосальний набутий досвід і враження від нового міста. А ще корисна література з підписами авторів... Особливо приємно було чути похвальні слова на свою адресу від найавторитетнішого методиста з викладання історії - Констянтина Баханова. В якості втішального подарунку, Констянтин Олексійович мені одному презентував свою книгу "Сучасна шкільна історична освіта: інноваційні аспекти". Для мене це велика честь :)
"Щасливе число" або 13-й серед кращих...
Ну що ж, конкурс "Учитель року-2016" для мене закінчився... Так трапилося, що вдалося фінішувати лише 13-им і за менш ніж два бали зупинитися перед наступними випробуваннями.Втім, життя продовжується, весна й далі радує око, а неоціненний досвід, отриманий на конкурсі, обов`язково стане в нагоді у моїй професійній діяльності. Багато педагогічних новинок, безліч цікавих прийомів, а головне "море" приємних вражень від знайомств з розумними людьми. Пишаюся тим, що в українських дітей є такі талановиті, творчі й ерудовані вчителі, і ще більше тішуся з того, що пощастило бути їм рівнею.
P.S.: на фото - нагородження дипломом та книгами. Нагороджують: Віктор Мисан та Ігор Щупак.
«Українські науковці щасливіші, ніж закордонні», – проф. Ярослав Грицак
Давно хотів поділитися порадами відомого українського історика Ярослава Грицака, щодо того, як в нашій країні можна побудувати успішну наукову кар`єру. Інтерв`ю вченого доступне за посиланням: http://clio.ucu.edu.ua/podiji/ukrajinski-naukovtsi-schaslyvishi-nizh-zakordonni-prof-yaroslav-hrytsak/
Атестація пройшла успішно!
Урррааа!Нещодавно відбулося засідання міської атестаційної комісії, на якій мені було присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії".
Твір на тему
Після перегляду документальної програми про КНДР учням 11-Б класу потрібно написати твір-роздум на тему "Реальність життя в тоталітарній державі" або "Чи може бути виправданим культ особи?". Оцінка за твір буде зарахована при виставленні оцінок зі всесвітньої історії та Людини і світ.
Консультація щовівторка
Кожного вівторка на 8-му уроці відбуватиметься консультація з історії України. Метою наших зустрічей є підготовка до ДПА. Запрошуються усі, хто хоче благополучно здати іспит та отримати за нього високий бал :)
Онлайн-курс пройдено!
Після декількох тижнів наполегливої праці онлайн-курс "Новітня історія України: від початку Другої світової війни до сучасності" пройдено!Прекрасна нагода послухати лекції декана історичного факультетеу КНУ - Івана казимировича Патриляка була люб`язно надана платфоромою Prometheus.
Про велич держав та прискорену модернізацію
Лекція професора соціології Нью-Йоркського університу в Абу-Дабі - Георгія Дерлугьяна про пришвидшену модернізацію держав та сучасну світосистему. Кому і чому вдалося модернізуватися?Які чинники цьому сприяли?Чому інших спіткала невдача?Відповіді на ці та інші питання дає вчений в цікавій лекції, прочитаній в КПІ
Гуманітарна аура нації, або дефект головного дзеркала
Блискуче дослідження Л.Костенко, присвячене висвітленню проблем гуманітарної сфери нашого народу. Автор намагалася пояснити чому нашу націю продовжують розглядати через систему "кривих дзеркал" та стереотипів. Знайдіть час, аби прочитати..
Як розвалити систему освіти: диверсійна програма
Пропоную вашій увазі дискусійну статтю, на яку я випадково наштовхнувся в популярній соціальній мережі. Деякі з пунктів можуть здатися дискусійними, але загалом я погоджуюся з тим фактом, що методологія по розвалу вітчизняної освіти, про яку писали брати Стругацькі діє наповну.
Розрахунок балів ЗНО з історії України
Історія України поки що – другий за популярністю предмет на ЗНО, поступається лише українській мові та літературі. На ЗНО з української зараз зареєструвалися 110 714, на історію України – 79 654. На вибір випускника результат з історії України або математики зараховують як шкільний випускний іспит – ДПА. Тож розрахунок балів ЗНО цікавить переважну більшість абітурієнтів.
Зроблено в Європі
Україна остаточно визначилася – ми крокуємо до Європейського союзу. Та для того, щоб стати повноцінним членом ЄС, країна має відповідати Копенгагенським критеріям – вимогам до кандидатів на вступ. А для цього нам треба здійснити низку реформ у законодавстві, економіці, соціальній сфері…
Що ж криється за цими реформами? І як їх проведення вплине на звичайних громадян? Відповідей на ці питання журналісти UA: Першого намагаються віднайти в країнах, які вже є членами Європейського Союзу. Презентую цікавий цикл документальних передач "Зроблено в Європі".
Ведучий Андрій Юхименко зустрічається з представниками влади, провідними реформаторами і звичайними людьми, які живуть в ЄС. Щоби без будь-яких прикрас та лоску, на конкретних прикладах продемонструвати, як живеться громадянам Євросоюзу, і який шлях вони подолали, щоб стати членами європейської спільноти.
26 лютого – День кримського спротиву
Саме в цей день у 2014 році у Сімферополі під кримським парламентом пройшов один із найчисельніших мітингів на підтримку цілісності України. В юрбі біля ВР АРК були переважно кримські татари,які не хотіли потрапити під нову окупацію. Те, що відбувалося далі знають усі...Жахливо, що багатостраждальний кримськотатарський народ переживає ті ж самі лихоліття, що переживав 70 років тому. Печально, що промова Петра Григоренка перед кримськими татарами 17 березня 1967 року залишається актуальною і нині. Генерал Григоренко говорив: “Скоро закінчиться чверть століття відтоді, як ваш народ був викинутий із власних жител, вигнаний з землі своїх предків і загнаний до резервації – в такі умови, в яких загибель всієї кримсько-татарської нації, як здавалося, була неминуча. Але витривалий і трудолюбний народ переміг усе й вижив…Закон на вашій стороні. Та не зважаючи на це, права ваші зневажені. Чому?.. Щоб покінчити з цим ненормальним становищем, ви мусите твердо засвоїти: того, що належиться за правом, не просять, а вимагають!..”
Сьогодні свій 83-й День народження святкує блаженніший Любомир Гузар
Любомир Гузар є одним із визнаних моральних авторитетів нашого часу. У своїй збірці "Три дороги" колишній глава Української греко-католицької церкви відповідає на найактуальніші запитання з абсолютно різних сфер людського життя.Серед численних та зрозумілих порад та ремарок, які спираються на християнські принципи, я хотів би поділитися думкою отця Любомира про призначення вчителя.
- На що чи на кого нам розраховувати у вихованні наступних поколінь?
- На вчителя. У школі будь-якого типу вчителі повинні виховувати дітей. Учитель - це не просто професія чи служба, а покликання, подвижництво. Учитель - це скульптор людини. І якщо він просто служить державі і виконує програму, то заперечує своє єство. Ми редукували вчителя до стану держслужбовця. А вчитель...Ісус христос був Учитель. Учитель - людина, яка передає знання, солідне знання. А тепер ніхто не думає про знання - намагаються лише передати інформацію, а не знання. Тоді навіщо нам вчителі? Якщо йдеться тільки про передачу інформації, то нехай учні вчаться через Інтернет - там більше інформації, ніж у голові у будь-якого вчителя. Та Інтернет ніколи не зможе замінити вчителя - бо вчитель повинен мати мудрість.
145 років від Дня народження Лесі Українки
Майте в серці те, що не вмирає!
Правда про 23 лютого
Тішуся від того, що все більше чоловіків, які служили в Червоній Армії не сприймають за свято 23 лютого. Все більше українців асоціюють День захисника своєї Вітчизни з 14 жовтня. Про те, чому дата 23 лютого аж ніяк не може бути приводом для святкувань мілітарних успіхів; про те, чим більшовиків не влаштовував День Святого Георгія в якості Дня російської армії; а також про те, як радянська пропаганда вигадала міф про створення РСЧА, йдеться в статті за вказаним нижче посиланням:
http://www.istorya.ru/articles/23fevr.php
Творча відпустка
Поспішаю повідомити про те, що я вирішив скористатися своїм правом як аспіранта на творчу відпустку у звязку з роботою над дисертацією. Беру невелику паузу, але залишаю доступними усі свої контакти.
Не стало Умберто Еко
Пішов з життя великий маестро слова Умберто Еко...Італійський філософ, лінгвіст, літературний критик, спеціаліст із семіотики та медієвіст, а головне людина, яка писала захоплюючі книги-лабіринти, у яких кожен міг блукати своїми стежками.
"Всюди я шукав супокою і знайшов його лише в одному місці - в кутку, з книгою" - говорив один з його героїв. І справді, з його блискучими стилізаціями, іронічними та харизматичними героями, ти ніби переносишся у паралельні світи та втрачені епохи. Requiescat in pace, professor
"Роблю сонячні квіти тому, що людей люблю..." - Марія Примаченко
Минулої неділі я відвідав виставку робіт всесвітньо відомої української художниці, лауреата Національної премії імені Т. Г.Шевченка Марії Примаченко «Казковий світ». Виставка експонувалася у великій виставковій залі Вінницького краєзнавчого музею. Сказати "цікаво", "сподобалося" - це не сказати нічого. Завдяки фантасмагоричним образам химерних звірів, дивовижних жар-птиць та яскравих диво-квітів, я ніби опинився у неймовірному світі вигадок та снів простої української жінки. Та що я буду говорити, тисніть на кнопку, побачите усе самі!
Своє і спільне: відповідальність мешканців за простір міста
Недавно наштовхнувся на звіт з фокус-групи, яку проводила Лабораторія міського простору у липні минулого року. Фокус група займалася означенням спільних територій на рівні локальної спільноти міста. Окрім нашого міста подібний проект функціонує в Добропіллі та Тернівці.
"Все, що ти вмієш робити – ти діткам своїм передай" (з гімну с.Бубнівка)
Хочу поділитися чудовими враженнями від нового цікавого знайомства. У минулий четвер ми відвідали бубнівський осередок гончарства. Колись у ХІХ ст. гончарних центрів в Україні було більше півтисячі, але найвідомішими з них були Опішнянський, Косівський, Золочівський та Бубнівський центри. В зв`язку з тим, що один із найцікавіших центрів народних промислів знаходиться у нас під боком, ми вирішили відвідати музей-садибу братів Герасименків та познайомитися з історією місцевого гончарства.
За коротку, але насичену екскурсію, ми відвідали музей, познайомилися зі прославленими народними майстрами - Фросиною Іванівною Міщенко та Тетяною Іванівною Шпак, а також накупили собі різноманітних сувенірів.
Цікава стаття Максима Казакова про написання національних гранд-наративів
Гранд-наратив – буквально «велика оповідь». Цей термін запровадив філософ-постмодерніст Жан-Франсуа Ліотар у 1979 р. Гранд-наратив – це конструкція, схема, набір понять, ідей, символів. Це – не конкретний текст, це система координат, у якій пишуться історичні тексти. Гранд-наратив не один. У книжковому супермаркеті ви побачите праці (наукові, науково-популярні, паранаукові, художні), що представляють різні гранд-наративи: український, російський, цивілізаційний, формаційний, фоменківський etc. Найпоширеніша форма гранд-наративу – національний. Кожен гранд-наратив включає переконання, що єдине правильне розуміння історії забезпечує саме він, а решта – геть хибні. Мільйони людей досі живуть із таким переконанням, адже це історія, яку вони вчили в школі, про яку дивилися цікаві телепрограми, навіть читали серйозні монографії.
Вручення грамот на колегії
Відповідно до річного плану роботи відділу освіти Ладижинської міської ради 29 січня відбулося засідання колегії відділу освіти. До порядку денного було внесена також церемонія урочистого вручення грамот педагогам ЗОШ №2 - Сташок Н.П. та мені за зайняті призові місця в обласних фахових конкурсах.
Вшануймо пам’ять героїв Крут
Новий ролик про Крутянську трагедію від Адміністрації прездента
Сучасна українська література в цікавих оглядах
Інформаційні технології продовжують проникати в наше життя, невпинно змінюючи його, наповнюючи нас новими знаннями та досвідом. Інтернет робить далеке та складне близьким та зрозумілим, пересічне – цікавим та надзвичайним. Одним з недавніх відкриттів, які приємно вразили мене, стало знайомство з буктюбером Максимом Сущуком. Буктюберство – це новий спосіб огляду книг та поширення власних рецензій на них. Оглядач знімає відеоролики з оглядом сучасних книжкових новинок та закидає їх до всесвітньої павутини. У світі таким ремеслом уже нікого не здивуєш, а ось у нас в Україні книжкові інтернет-оглядини лише набирають оберти. Я пропоную Вам долучитися до захоплюючого та різнобарвного світу сучасної української літератури, підписавшись на ютуб-канал Максима: https://www.youtube.com/channel/UCLv00oet_5fq8tEwj7vg9xw/featured
Новітня історія України: від початку Другої світової війни до сучасності
Прекрасна нагода поглибити свої знання з новітньої історії України та послухати цікаві лекції декана історичного факультету КНУ - Івана Патриляка!Все безкоштовно та все для самоосвіти!По завершенню курсу можна здати онлайн-іспит та отримати сертифікат з підписом викладача.Особливо рекомендую одинадцятикласникам. Розпочати навчання можна за цим посиланням: http://courses.prometheus.org.ua/courses/KNU/101/2014_T2/about
Круглий стіл присвячений Дню соборності
Напередодні Дня соборності у студії Радіо Лада ФМ відбувся круглий стіл, на який було запрошено мене, Зінька С.А. та Котика І.І. Круглий стіл проводився з нагоди актуальної наразі теми - питання соборності та територіальної цілісності України.
Навчальний процес у ладижинських школах розпочнеться у понеділок, 25 січня.
Посилання на статтю на Лада ФМ: http://lada.fm/2016/01/24/karantin-u-shkolah-ladizhina-virshili-ne-prodovzhuvati.html
Вітання з Днем соборності
Вітаю усіх з прекрасним національним святом Днем соборності України!Хочу висловити побажання державним мужам - мати розум в голові та почуття совісті в серці. Нехай події січня 1919 року та реалізація одвічного прагнення усіх українців жити спільно стануть дороговказом для усіх громадян нашої великої неньки-України!Миру усім та злагоди, єдності намірів та благополуччя для нашого народу!Слава Україні!
Обласна олімпіада з історії
6 лютого 2016 року на базі Вінницької загальноосвітньої школи № 22 відбудеться ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. Нашу школу представлятимуть двоє конкурсантів - Скакодуб Анастасія (8-В клас)та Яроменко Андрій (11-Б клас). Побажаємо їм успіхів!Цього року олімпіадні роботи від Ладижина перевірятимуть ваш покірний слуга (себто, Я ;-) ) та уже традиційно - Зінько Сергій Анатолійович.
Стаття у збірнику Білоруського державного університету
Нещодавно моя чергова наукова стаття побачила світ у "Збірнику наукових статей студентів, магістрантів та аспірантів Факультету міжнародних відносин БДУ". Матеріали збірника доступні за посиланням: http://nirs.by/sbornik15.pdf
Стаття у Вікіпедії про мого наукового керівника, наставника та вчителя
У багатомовній мережевій енциклопедії Вікіпедія з`явилася стаття про мого наукового керівника - Олега Борисовича Дьоміна. Звісно, стаття ще сира і не наповнена авторитетними джерелами, але нарешті про славного науковця можна буде довідатися з Вільної енциклопедії. Посилання на статтю: https://uk.wikipedia.org/wiki/Дьомін_Олег_Борисович
До речі, здогадайтеся, хто автор статті :-)
Нова постанова Кабінету міністрів України
Нова постанова Кабінету міністрів "Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядку їх присвоєння" вступила в дію 23 грудня 2015 року. Детальніше з текстом постанови № 1109 можна ознайомитися за посиланням, доступним на медіа-ресурсі Osvita.ua
http://osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/49248/
Новий - 2016 рік!
Вітаю усіх з Новим роком та Різдвом Христовим!Миру та злагоди усім нам.Бажаю всього найкращого в Новому році кожному: міцного здоров'я, великого щастя, здійснення мрій і справжньої любові близьких, коханих та рідних, яка ніколи не згасатиме і зігріватиме душу у будь-які моменти життя)
Фільм про Українську Галицьку Армію
Новий документальний фільм Тараса Химича, присвячений діяльності Української Галицької Армії, з`явився у відкритому доступі. Динамічна, ефектна, знята у цікавій ігровій формі стрічка, має на меті доступно розповісти про головні віхи національно-визвольних змагань західних українців після початку розпаду Австро-Угорської імперії. Посиланя на відео на ютубі: https://www.youtube.com/watch?v=ysGCsSxVl4o
Майстер-клас на тему: "Глобальні проблеми людства"
Майстер-клас на тему "Глобальні проблеми людства" відбувся минулого вівторка.Майстер-клас відбувався у формі міжнародного саміту. Учасники саміту працювали в парах, динамічних групах, малювали діаграми та кластери. Відео майстер-класу доступне за посиланням https://drive.google.com/open?id=0B7iHiI8vpV-bOTRsTU1IWHotM28
Відкритий урок на тему: "Об`єднання Італії"
У пятницю -18 грудня 2015 року, в переддень Дня святого Миколая, в 9-В класі відбувся урок на тему: "Об`єднання Італії". Хочу подякувати усім своїм дорогим учням, за те, що готувалися, старалися та відповідали на уроці. А також окреме спасибі за слова підтримки.Ви у мене найкращі!
Відео уроку: https://www.youtube.com/watch?v=1KnTT15PtM4
Круглий стіл на тему "Холокост та міжнародне право"
Круглий стіл, на якому учні 11-Б класу виступили з доповідями, пройшов у кабінеті біології 10 грудня 2015 р.Захід було проведено в рамках декади з правознавства.
Правовий брейн-ринг у 9-Б класі
8 грудня у кабінеті фізики відбувся правовий брейн-ринг між учнями 9-Б класу.За його підсумками перемогу здобула команда "Юні правознавці", яка в драматичній боротьбі випередила "Громадян" та "Демократів".
Екскурсія в Тульчин
Цієї суботи учні 9-их класів Ладижинської ЗОШ № 2 відвідали сусіднє містечко Тульчин. Діти побачили палац Потоцьких, відвідали колишній Домініканський монастир та краєзнавчий музей. Приємним доповненням до цікавої екскурсії була "трапеза" в місцевій піцерії.
Класна година у 9-В класі на тему: "Мистецтво жити гідно"
Класна година на тему: "Мистецтво жити гідно" пройшла на сьомому уроці 27.11.2015 р. Протягом години спілкування учні вели бесіду на тему значення в житті людини честі та гідності, переглядали фрагмент фільму "П`ята печатка" та обговорювали проблему морального вибору героїв фільму.
Відкритий урок в 9-Б класі
24 листопада 2015 р. відбувся відкритий урок у 9-Б класі на тему: "Утворення Кирило-Мефодіївського товариства". В ході уроку учні довідалися про засновників діяльність та історичну роль першого політичного об`єднання української інтелігенції та в цікавій ігровій формі закріпили отримані знання.
Відкритий урок на тему "Утворення ФРН та НДР"
Відкритий урок на тему "Утворення ФРН та НДР" відбувся у 11-Б класі. На уроці учні дізналися про причини утворення двох держав на теренах колишньої єдиної Німеччини, особливості політичного устрою та соціально-економічного життя цих держав.
◄
1 / 100
►